středa 3. června 2015

Veletrh sociálních služeb

Ve středu 20. května 2015 pořádala radnice Prahy 10 před nákupním centrem Eden již čtvrtý ročník Veletrhu sociálních a návazných služeb. Pro ty, které zajímá nabídka služeb v sociální oblasti, byl veletrh skvělou příležitostí pro získání zajímavých informací přímo od poskytovatelů jednotlivých služeb. Ačkoli celý den pršelo, byl o veletrh velký zájem. 

Na veletrhu představilo svoji činnost 39 organizací. Byl tu i informační stánek s prezentací aktivit městské části v sociální oblasti, kde pracovníci Úřadu MČ Praha 10 poskytovali informace o činnosti sociálního odboru. Součástí programu byl také prodej výrobků zhotovených klienty některých poskytovatelů sociálních a návazných služeb. Společný stánek tu měly i dvě sesterské firmy – Tamtamy o.p.s. a OZP akademie z.ú. Tamtamy tu nabízely své služby pro domácnost - úklid, žehlení, mytí oken, čištění koberců nebo hlídání dětí a OZP akademie, která poskytuje bezbariérové vzdělávání, prezentovala svou nabídku integrovaných bezbariérových kurzů, v nichž se setkávají zdraví s hendikepovanými. A kdo chtěl, mohl si na kole štěstí vytočit slevu.

Smyslem této akce bylo přiblížit lidem služby organizací, které působí v sociální oblasti, a představit projekty sociálního odboru Úřadu MČ Praha 10. K veletrhu byl zajištěn také doprovodný program. Návštěvníci si tu mohli nechat změřit krevní tlak, podívat se na ukázku canisterapie - jak pozitivně působí pes na člověka, nakoupit si výrobky chráněných dílen, nebo si poslechnout kapelu Dixilend.